Home Social Squash Membership Junior Squash FAQ's Contact Us

Harrow Archive

RE/MAX HARROW SQUASH CLOSED TOURNAMENT

SUN 15th DECEMBER 2019

GRADE A WINNER
Oscar

GRADE A FINALISTS
Nikhil & Oscar

GRADE WINNERS
Nadeem, Bende Derek, Nikhil, Oscar, Saajan, Sandeep

GRADE A PLATE WINNER
Bende

GRADE A PLATE FINALIST
Derek

PRO SQUASH EXHIBITION
Richie Fallows V Ben Coleman

GRADE B FINALISTS
Sandeep & Saajan

GRADE B WINNER
Saajan

Jaysal, Kayden and Dylan with RICHIE FALLOWS

GRADE B PLATE WINNER
Nadeem

GRADE B PLATE FINALIST
Mubashir


For those interested in the stats and results,
All details below.

Please clear your diaries for
MIDDLESEX SENIOR CLOSED
at Harrow Leisure Centre
 on Sat 25th / Sun 26th January

Entries Here

Kayden, Jaysal and Dylan with BEN COLEMAN

GRADE C WINNER
Anurag

GRADE C FINALISTS
Nick & Anurag

GRADE C PLATE WINNER
Priya

GRADE C PLATE FINALIST
Kate


Keep checking the website for updates

Racketball and New Ladies Sessions
in the New Year


Interested in Team Squash, get in touch we are always looking for new players


A

1st Round

Qtr Final

Semi Final

Final


Results




MAIN DRAW






NIKHIL SHAH 3-0

NIKHIL 3-0

NIKHIL 3-0

OSCAR 3-0

1

OSCAR


12/10 11/9 11/4

11/6  11/5  11/7

11/8  11/6  11/7





TONY ST LOUIS

JAMES

ZAK

NIKHIL

2

NIKHIL


JAMES NOLAN 3-2

BORIS

OSCAR 3-0


3-4

ZAK


6/11 5/11 11/8 11/8 11/6

11/9  9/11  11/4  9/11 11/7

11/4  11/7  11/3





TAYLOR MORRISON

ZAK 3-2

ARJUN


3-4

ARJUN


BORIS PUCELLE 3-0

OSCAR 3-0



5-8

JAMES


11/5 11/4  11/5

11/3  11/4  11/6






HUMZA AHMAD

SANDEEP



5-8

BORIS


ZAK MIRZA 3-0

TANZEEL



5-8

SANDEEP


11/5 11/2 11/7

11/5 8/11 11/3 11/9






BENDE KASUBA

ARJUN 3-1



5-8

TANZEEL





PLATE DRAW



PLATE FINAL


0


OSCAR KHOO 3-0

TONY

TAYLOR

BENDE 3-0

9

BENDE


11/5 11/1 11/8

11/5 11/7 11/6

3/11 6/11 11/5 12/10 11/5

11/6 11/5 11/8




DEREK BROWN

TAYLOR 3-0

BENDE 3-2

DEREK

10

DEREK


SANDEEP SHAH 3-0

HUMZA

DEREK 3-2


11/12

TAYLOR


11/5  11/2   11/6

12/10 5/11 11/5 11/6

6/11  3/11  11/9  11/8  11/6





EARLTON FRANCIS

BENDE 3-1

SHUAB


11-12

SHUAB


TANZEEL NAZ 3-0

DEREK 3-1



13-16

TONY


11/5 11/5 11/8

11/13  11/5  11/6  13/11






SEBASTIAN DRINNAN

EARLTON



13-16

HUMZA


ARJUN SHAH 3-0

SEBASTIAN



13-16

EARLTON


11/5  11/5  11/9

11/9  11/7  11/7






SHUAB MIRZA

SHUAB 3-0



13-16

SEBASTIAN


B

1st Round

Qtr Final

Semi Final

Final


Results





MAIN DRAW






SAAJAN CHOWHAN

SAAJAN 3-0

SAAJAN 3-0

SAAJAN 3-2

1

SAAJAN



11/9  11/8  11/6

11/4  11/4  11/6

11/3 8/11 12/14 11/6 11/7




BYE

JOHN

PATRICIA

SANDEEP

2

SANDEEP


JOHN SAUNDERS 3-0

PATRICIA 3-0

SANDEEP 3-1


3-4

PATRICIA


11/5 11/4   11/7

11/7  11/7  11/8

12/10 13/11 9/11 12/10





RAHUL GEORGE

VARU

VISHAL


3-4

VISHAL


PATRICIA O’KEEFFE

SANDEEP 3-0



5-8

JOHN


11/0 11/3  11/3

11/7 11/7 12/10






DANIEL HARABOR

ALEX



5-8

VARU


VARU SINGHAL 3-1

MICHAEL



5-8

ALEX


12/10 11/4  9/11 11/4

12/10 11/13 11/7 11/4






MUBASHIR MALIK

VISHAL 3-1



5-8

MICHAEL




PLATE DRAW



PLATE FINAL


0


SANDEEP MERAI 3-2

BYE

RAHUL

MUBASHIR

9

NADEEM


9/11 11/8 11/9 2/11 11/5


12/14  11/5  11/5  11/6

11/8  11/4   11/9




NADEEM RAJA

RAHUL

MUBASHIR 3-1

NADEEM 3-0

10

MUBASHIR


ALEX MACINTYRE 3-0

DANIEL

NADEEM 3-0


11/12

RAHUL


11/1 11/6  11/3

11/1 9/11 11/4  11/6

11/5  11/3  11/3





BHUPENDRA PATEL

MUBASHIR 3-1

ALEX


11-12

ALEX


MICHAEL LEVITT 3-1

NADEEM 3-2



13-16

DANIEL


11/8 11/3 10/12 11/8

9/11 12/10 11/9 7/11 11/7






ALEX HARABOR

BHUPENDRA



13-16

BHUPENDRA


VISHAL SINGHAL

ALEX



13-16










BYE

BYE



13-16



GRADE A TOURNAMENT


GRADE B TOURNAMENT


GRADE C TOURNAMENT RESULTS


Results

MAIN DRAW


1

ANURAG 3-2


8/11  11/9  9/11  11/7  14/12

2

NICK

PLATE


1

PRIYA 3-0


15/13  11/7  11/6

2

KATE